Nasza hodowla jest zarejestrowanaw Cat Club Animals należącym do Polskiej Federacji Felinologicznej która jest członkiem największej na świecie federacji felinologicznej FIFE.
  Oraz do Stoważyszenia Hodowców Kotów ktory jest członkiem World Cat Federation WCF. 
    Jesteśmy małą domową hodowlą gdzie nasze koty mieszkają z nami, towarzyszą nam we wszystkich pracach domowych, śpią z nami i są rozpieszczane przez wszystkich domowników.
                                                                MAINE COON
   Maine Coony należą do przedstawicieli tzw. rasy naturalnej. Jest to jednoznaczne z tym żę wyewoluowały bez ingerencji człowieka, bez jakichkilwiek genetycznych mutacji. Są piękne tak , jak stworzyła je natura i ich piękno doskonale współgra z tajemniczościa pochodzenia.
   Pierwsze osobniki charakterystyczne dla tej rasy zauważono na początku XIX wieku w stanie Maine w Stanach Zjednoczonych. Stąd pierwszy człon nazwy. Nie wyjaśnia to jednak w jaki sposób te niezwykłe koty pojawiły się za oceanem.
   Przez długi czas panowało przekonanie, że Maine Coon narodził się z krzyżówki kota domowego z szopem praczem  ( co prawdopodobnie dało początek drugiej części nazwy rasy - Coon) lub rysiem amerykańskim. Argumentem przemawiającym za tą tezą może być wygląd - Maine Coona, swoim pręgowanym brązowym umaszczeniem, które najczęściej pojawia się w naturze, przypomina szopa pracza. Dźwięki, trele wydawane przez Maine Coony - jego charakterystyczne miauczenie - przypominają płacz młodych szopów. Natomiast charakterystyczne pędzelki na końcówkach uszu oraz kepki futra na łapach świadczyć moga, że protoplastą był amerykański ryś. Z punktu widzenia genetyki nie jest możliwe skrzyzowanie kota domowego z szopem praczem. Natomiast skrzyżowanie kota z rysiem, co genetycznie jest mozliwe, choć bardzo rzadkie, nie daje Maine Coona, tylko zupełnie inny gatunek, w dodatku bezpłodny w pierwszym pokoleniu. O wiele bardziej wiarygodna i sugestywna wydaje się być opowieść o kotach przybyłych wraz z Wikingami z Norwegii.

   Koty tej rasy zwane są łagodnymi gigantami, najwiekszymi kotami domowymi i potrafią osiągnąć imponujące rozmiary, zachowując przy tym łagodność i delikatność.
Mają silną i mocną budowę kości oraz długie łapy z charakterystycznym gęstym owłosieniem, maja póldługie futro dobrze chroniące przed wodą i zimnem, co jest ważne dla życia na swobodzie, silną budowę kości i długie kończyny z charakterystycznymi dużymi i gęsto owłosionymi łapami. Ciało chronione jest przed przechłodzeniem grubą warstwą miękkiego i delikatnego podszycia, nad które wystają mocne i długie włosy okrywowe. Długość futra jest zróżnicowana:  na brzuchu i piersi oraz w okolicy genietaliów jest ono dłuższe, natomiast na grzbiecie, barkach i kończynach krótsze. W zimie dochodzi do tego jeszcze okazały i gęsty kołnierz na głowiż i piersi, a także dłuzsze partie futra na dolnych kończynach przypoinające spodnie typu golfy. Długi puszysty ogon, który jest szczególnie gęsty, zapewnia żyjącym na otwartej przestrzeni kotom tej rasy dodatkową ochronę przed utratą ciepła, gdy go sobie ułożą wokół ciała. Ogon jest reprezentacyjną częścią ciała kotów Maine Coon i u wzorcowych osobników osiąga długość równą długości reszty ciała, co sprawia, że koty te wydają sie jeszcze większe i potężniejsze.

Średni ciężar dorosłych samców tej rasy to od 6 do 10 kilogramów, jednak niejednokrotnie zdarza się, że waga wzrasta nawet do 11 kilogramów. Długoć kocura, wraz z jego reprezentacyjną częścią, czyli ogonem, dochodzi do 1 metra. Samice również nie należą do wagi piórkowej, lecz nie są aż tak ciężkie jak samce. Ich waga waha sie pomiędzy 5 a 7 kilogramami, dojrzewają wolno - pełną dojrzałaść osiągają w wieku od 3-5 lat.
    Maine Coony maja wspaniały charakter, często określane są mianem kota o psim charakterze. Przywiązują się do człowieka , chodząc za nim krok w krok, towarzysząc w czynnościach domowych. Uwielbiają witać nowych gośći i okazywać im duże zainteresowanie, nie są agresywne (nie drapią i nie gryzią). Są bardzo przyjacielskie.
   Koty te bardzo rzadko miauczą, maja swój specyficzny język, za pomocą którego komunikują się ze światem (zarówno z opiekunami, jak i z przedstawicielami własnego gatunku). Są to bardzo charakterystyczne, delikatne trele i ćwierkanie, wydawane przy każdej okazji - gdy kot chce jeść, gdy się cieszy, że widzi ulubioną osobę, gdy zaczepia, bo ma ochotę na zabawę i w tysiącu innych sytuacji.
Maine Coony są atrakcyjne nie tylko z powodu swego wyglądu.  w wyniku sterowanej selekcji stały sie rasą  nie tylko piękną, lecz przede wszystkim pożądaną z tego wzgolędu, że jej przedstawiciele przywiązują się do człowieka prawie jak psy i - w porównaniu z innymi rasami kotów i innymi gatunkami zwierząt domowych - są bardziej towarzyskie i łatwiejsze we współżyciu.
Kreator stron www - szybka strona internetowa